Postează răspuns 
 
Evaluarea subiectului:
  • 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ştiri Ceahlăul Piatra-Neamţ
08-03-2009, 10:16 PM
Mesaj: #1
Ştiri Ceahlăul Piatra-Neamţ
Aici punem toate ştirile despre Ceahlăul Piatra-Neamţ...
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-01-2009, 08:10 PM
Mesaj: #2
RE: Ştiri Ceahlăul Piatra-Neamţ
Înfrângerea a trecut, supărarea rămâne

Înfrângerea cu Pandurii n-a însemnat doar o nouă amânare a înregistrării primului succes de "acasă" pentru ai noştri, ci mai important, ratarea unui salt mult aşteptat, normal şi benefic tinerei echipe a Ceahlăului, în clasamentul celei mai importante întreceri fotbalistice interne.

La trei zile după "visul urât" trăit la meciul de sâmbătă, supărarea pricinuită de înfrângere nu trecuse în curtea pietreană.

"Echipa lui Cârţu nu merita nici măcar un punct la meciul cu noi. Cel mai rău îmi pare pentru că am pierdut cele trei puncte, care trebuiau să fie ale noastre în jocul cu Pandurii. Am controlat partida de la un capăt la altul, dar am avut exagerat de mult ghinion în acest meci. Totul a culminat cu acel penalty ratat în momentul când am mai fi avut mult timp la dispoziţie să mai marcăm", şi-a exprimat supărarea Viorel Măstăcăneanu.

Preşedintele Consiliului de Administraţie al grupării pietrene de fotbal nu şi-a putut explica de ce oamenii managerului Florin Marin n-au reuşit să bage mingea în poartă mai mult de o dată. "Măcar jumătate din sumedenia de ocazii pe care le-am ratat din toate poziţiile, să le fi concretizat şi tot câştigat detaşat partida cu gorjenii; am tras ba în zid, ori în bară, ba în jucătorii adverşi, ba în cei ai noştri, ba în plasa laterală, numai în poartă n-am reuşit să o băgăm mai mult de o dată", spune şeful executivului de la FC Ceahlăul.

"La golul doi, Savu a crezut, probabil, că mingea iese afară"
Fără să acuze ori să ceară pedepsirea imediată a vinovaţilor, preşedintele Ceahlăului recunoaşte că punctele pierdute sâmbătă la vizita Pandurilor s-au datorat unor erori comise de jucătorii lui Florin Marin.

"Au fost două greşeli, într-adevăr. Cel puţin la ultimul gol, am observat o eroare în lanţ: fundaşii l-au scăpat din marcaj pe cel care ne-a dat golul cu capul. Apoi, nici lovitura de cap a adversarului, în faza respectivă, n-a fost una puternică, astfel încât portarul nostru ar fi putut reţine mingea, dacă nu chiar să o respingă. Dar probabil a crezut că balonul urma să iasă afară, atât timp cât n-a schiţat nici un gest la golul primit", spune Viorel Măstăcăneanu, şeful CA de la Ceahlăul. Despre gorjeni, preşedintele pietrenilor susţine că oaspeţii de sâmbătă ai pietrenilor s-au bucurat de foarte mult noroc, atât timp cât au fructificat doar cele două ocazii de gol de care au beneficiat la poarta gazdelor.

Pregătesc deja deplasarea în fieful ...liderei
Pauza competiţională a celor două săptămâni din întrecerile Ligii 1 se doreşte a aduce în curtea pietrenilor starea de spirit prolifică obţinerii unui alt rezultat pozitiv. Chit că vor avea de jucat iarăşi în deplasare, şi culmea, împotriva liderei întrecerilor interne, jucătorii Ceahlăului ştiu că "afară" s-au descurcat mult mai bine decât pe terneul propriu. După mult timp, Forminte şi compania au beneficiat, după meciul cu Pandurii, de ceva mai mult timp liber, perioadă ce a fost dedicată familiilor sau apropiaţilor.

De sâmbătă seară, jucătorii pietreni s-au întors abia ieri după-amiază (ora 17), în cantonamentul de la stadion.

"Rămânem o săptămână în cantonament, pentru a mai pune la punct câteva aspecte în care jocul nostru mai suferă. În plus, sunt câţiva jucători care au venit mai târziu la echipa noastră, dar care acum, în vacanţa competiţională, pot ajunge la aceeaşi parametri cu cei mai vechi din lotul nostru", a explicat antrenorul principal Mihai Ionescu.

Până la meciul de la Braşov, anunţat contra singurei echipe neînvinsă în cele cinci etape trecute din turul Ligii 1, grija cea mare în efectivul pietrean este aceea de a face uitat noul eşec de "acasă", dar şi de a-i aduce pe cei accidentaţi la posibilitatea revenirii rapide pe teren.

"Sperăm să reuşim să trecem şi peste acest moment, la fel cum le-am depăşit pe celelalte grele, din meciurile cu Steaua şi Dinamo. Vrem să ne continuăm seria succeselor în deplasare", a transmis echipei, mesajul său, preşedintele Viorel Măstăcăneanu.

Cel mai probabil, până al revenirea în campionat pentru meciul oficial de la Braşov, ai noştri se vor testa sâmbătă dimineaţă între ei, într-un nou joc şcoală.

Viorel Măstăcăneanu: "Publicul nostru pune presiune pe umerii tinerilor noştri"
La fel de dureroasă precum înfrângerea surprinzătoare contra Pandurilor, pentru şefii Ceahlăului a fost, sâmbătă seară, atitudinea dovedită de spectatorii prezenţi în curtea arenei "Municipalului".

Dacă antrenorii şi jucătorii pietreni au cerut, în destule rânduri, răbdarea şi ataşamentul simpatizanţilor noii echipe pietrene, preşedintele Viorel Măstăcăneanu a observat o atitudine contrarie din partea celor care ar trebui să fie suporterii Ceahlăului.

"Cu regret, constat că insistenţele noastre pentru ca publicul spectator să vină la stadion, sunt răsplătite, mai nou, cu o mare presiune creată tocmai de cei din tribune asupra băieţilor noştri".

Şeful CA al Ceahlăului a observat doar în ultima jumătate de oră la partidei de sâmbătă, reacţia ostilă a publicului pietrean spectator, la adresa echipei lui Florin Marin.

"În loc să-şi încurajeze favoriţii, spectatorii din tribune îi certau şi puneau presiune pe umerii băieţilor. Chiar şi Fabbron, un jucător de numai 20 de ani, nu merita să fie huiduit după ratarea loviturii de pedeapsă. E tânăr şi a primit o corecţie mai ceva ca pe un stadion străin, la meci în deplasare. În istoria fotbalului, mulţi au ratat penaltyuri, poate chiar mult mai importante decât cel de care am beneficiat noi sâmbătă. Cu atât mai mult, spectatorii noştri n-aveau voie să recurgă la acel gest, pentru că Fabbron este un jucător în care noi ne punem mari speranţe pentru viitor", a ţinut să comenteze preşedintele Ceahlăului.

Roheţki, ecografie la umăr
Şeful băncii tehnice a echipei pietrene de fotbal cere răbdare, pe mai departe, pentru elevii săi.

"Sunt foarte mulţi jucători debutanţi. Suporterii şi susţinătorii noştri trebuie să înţeleagă că acumulările care se fac în plan mental, fizic şi tehnico-tactic necesită o evoluţie în timp. La noi, lipsa de experienţă se cunoaşte în joc. Dar încercăm să compensăm prin dăruire, determinare şi o bună organizare a fiecărui meci oficial", a explicat managerul general Florin Marin.

Accidentat sâmbătă la umăr, în faza premergătoare primului gol al Pandurilor, portarul Andrei Roheţki urma să efectueze ieri o ecografie pentru a şti perioada de refacere.

"A acuzat dureri mari şi pe perioada desfăşurării meciului de după golul oaspeţilor, dar n-a vrut să spună nimănui. Şi-a ţinut ascunsă durerea, însă la pauză, în cabină, n-a mai rezistat şi a spus că-l doare foarte tare umărul. Ligamentele din zona respectivă sper să nu-i fie afectate", a declarat antrenorul care se ocupă de pregătirea portarilor Ceahlăului, Radu Lefter.

Viţelaru, la "satelit"
Surprinzător sau nu, fundaşul Andrei Viţelaru a fost trimis în curtea echipei "satelit" Ceahlăul II. Cel despre care s-a spus că acuză o ruptură musculară de la meciul cu Steaua, va intra astăzi în programul grupării din liga a III-a. Decizia ca Viţelaru să fie trecut la Ceahlăul II pare să fi survenit pe fondul refuzului fundaşului de a accepta condiţiile unui nou contract, în plan financiar.

Miron, mijlocaşul de bandă stânga, şa intrat în programul normal al echipei, dar are puţine speranţe de a se număra între cei apţi pentru deplasarea de la Braşov, de peste două săptămâni.

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-02-2009, 01:26 PM
Mesaj: #3
RE: Ştiri Ceahlăul Piatra-Neamţ
Mastacaneanu: "Andrei Vitelaru poate sa isi caute echipa"

Andrei Vitelaru nu mai reprezinta o solutie pentru Ceahlaul Piatra Neamt, cel putin o perioada. Aceasta pentru ca negocierile dintre parti pentru prelungirea contractului actual nu s- au finalizat in asa fel incit si jucatorul si clubul sa fie multumiti. Primul a cerut prea mult, iar ceilalti au oferit prea putin. Astfel, Vitelaru a fost retrogradat la Ceahlaul II, unde se va antrena sub comanda lui Ovidiu Marc.

"Pretentiile sale sint prea mari pentru noi. Cind am stat de vorba ne-a zis chiar ca ii este si rusine sa spuna ce isi doreste pentru a prelungi contractul actual. Oricum este exagerat ce a cerut el. Deocamdata se antreneaza cu echipa a II-a a clubului nostru, sub comanda lui Ovidiu Marc, dar Andrei Vitelaru poate sa isi caute echipa", a declarat presedintele clubului de fotbal Ceahlaul, Viorel Mastacaneanu.

Jucatorul priveste cu parere de rau viitorul sau, insa este impacat cu ideea ca in urmatorii doi ani ar putea doar sa se antreneze. "Este adevarat ca ma voi antrena de acum inainte cu echipa a II-a, pentru care nu pot juca macar pina in retur. Am discutat, am primit o oferta din partea clubului, eu am cerut altceva si nu am ajuns la un punct comun. Imi pare rau ca nu pot sa joc si ca voi vedea meciurile din Liga I din tribuna. Sigur este insa ca stiu ce riscuri mi-am asumat si acum sint la dispozitia clubului. Ma prezint si respect programul pe care mi-l vor face", a precizat Andrei Vitelaru.

Andrei Vitelaru a jucat pentru Ceahlaul in actualul sezon doar primele 38 de minute ale meciului cu Steaua, din etapa I, dupa care a parasit terenul accidentat. De atunci nu a mai prins nici macar o secunda pe teren in Liga I, recuperarea decurgind normal.


Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)
   

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-02-2009, 03:55 PM
Mesaj: #4
RE: Ştiri Ceahlăul Piatra-Neamţ
'Lanterna' are trei jucatori la loturile naţionale

Daca in campionat "portocalii" lui Florin Marin nu prea aduna puncte, jucatorii tineri promovaţi in Liga 1 de Ceahlăul au început sa fie convocaţi la loturile naţionale.

Cum convocarea lui Cebotaru la echipa Naţionala a Moldovei pentru partidele din preliminariile CM Africa de Sud 2010 a devenit deja o obişnuinţa, iar prezenta lui Sofronie la lotul U19 e considerata o normalitate, un nou tanar jucător din lotul Ceahlaului a făcut pasul spre un lot naţional.

Mijlocaşul la închidere Alexandru Achim a fost convocat in premiera de Emil Sandoi pentru partida cu Moldova din 8 septembrie contând pentru preliminariile CE 2011. Integralist in echipa de baza a Ceahlaului, tanarul fotbalist dobrogean, originar din Ovidiu, s-a integrat in lotul moldovenilor inca din sezonul trecut când a contribuit decisiv la promovarea Ceahlaului in prima liga, fiind prima opţiune a tehnicianului Florin Marin pentru postul de mijlocaş la închidere.

Alexandru Achim are 20 de ani iar in acest sezon a fost utilizat in toate cele 5 etape de pana acum din poziţia de titular, având evoluţii apreciate in general, mai puţin partida cu Dinamo când întreaga formaţie de sub Pietricica a dezamăgit.


Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)
   

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-03-2009, 11:26 AM
Mesaj: #5
RE: Ştiri Ceahlăul Piatra-Neamţ
Andrei Vitelaru, interesant la Bucuresti

Andrei Vitelaru, jucator legitimat in prezent la Ceahlaul Piatra Neamt, ar putea parasi curind clubul galben-negru cu destinatia Bucuresti. O grupare din capitala, dintre cele trei mari ale capitalei si l-ar dori, se pare, in lot foarte curind, adica pina pe 10 septembrie, data la care se termina perioada de transferuri.

Cei care ar putea profita sint de la Rapid, acolo unde lucreaza Viorel Hizo. "Dulaul" il stie foarte bine pe Vitelaru de pe vremea cind acestia au colaborat la Piatra Neamt, `n sezonul 2007-2008.

"Am discutat chiar astazi (n.r. - 2 septembrie 2009) cu Viorel Hizo despre o eventuala trecere a lui Vitelaru de la Ceahlaul la Rapid Bucuresti. Vom vedea cum decurg negocierile si cit de repede ar putea sa joace Vitelaru pentru echipa lui Hizo, pentru ca perioada de transferuri se termina pe 10 septembrie", a declarat Viorel Mastacaneanu, presedintele clubului de fotbal Ceahlaul Piatra Neamt.

Seful de pe Borzoghean considera chiar ca Vitelaru ar avea loc si in alte loturi de echipe puternice din Romania. "Un asemenea jucator valoros poate insemna un plus pentru orice aparare din Liga I. Daca sint si alte echipe interesate normal ca vom fi deschisi si la alte discutii. Chiar m-am uitat la compartimentele defensive ale multor echipe ale campionatului nostru si am vazut ca ar putea sa apara locuri si pentru Vitelaru. Nu dau numele echipelor cu probleme pentru ca nu vreau sa para ca ne autoinvitam la negocieri", a completat Mastacaneanu.

Vitelaru nu stie insa nimic de Rapid. "Nu comentez deloc pe marginea acestui subiect, cit timp eu aud prima data acum despre asa ceva", a spus fundasul central al Ceahlaului.

Diferendul dintre fotbalist si conducerea Ceahlaului a aparut atunci cind s-a negociat prelungirea contractului intre cele doua parti. Cum nu s-a ajuns la nici o decizie comuna, Vitelaru se va antrena pina la noi ordine la Ceahlaul II.


Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)
   

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-04-2009, 04:51 PM
Mesaj: #6
RE: Ştiri Ceahlăul Piatra-Neamţ
Iulian Boghean: "În locul lui Viţelaru, aş pleca acum dacă m-ar vrea Rapidul"

"Să fiu în locul lui Andrei şi să fiu ofertat de un club mare, aş pleca acum", spune directorul Iulian Boghean de la Ceahlăul, comentând ideea de transfer a fundaşului Viţelaru spre Rapid Bucureşti. Şeful de marketing al clubului de pe Borzoghean îi doreşte stopperului Ceahlăului cât mai multe jocuri în picioare.

"Degeaba eşti dorit de un club mare, dacă nu ai multe prezenţe la nivelul primei ligi. Până termină Andrei contractul cu noi fie nu va mai fi dorit acolo unde se spune că este aşteptat acum, fie va pleca antrenorul de pe banca giuleştenilor. Iar dacă vine alt tehnician, nu se ştie dacă băiatul nostru va mai rămâne în vizorul următorului antrenor".

Directorul Ceahlăului ştia, ieri, că înţelegerea lui Viţelaru cu gruparea pietreană de fotbal se întinde numai până în vara anului 2010.

"Nu-i adevărat. Până în 2011 am înţelegere cu Ceahlăul; eu pentru acest contract am semnat ultima dată", ţine să completeze fundaşul, considerat de şefii clubului drept unul dintre cei mai valoroşi oameni ai echipei managerului Florin Marin.

Pentru că a n-a acceptat contractul pe care îl are acum la FC Ceahlăul, dorind mărirea valorii acestuia, Andrei Viţelaru a fost trimis la "satelit" de conducerea pietreană. Iar pentru că la începutul sezonului n-a fost trecut pe lista posibililor componenţi ai lotului Ceahlăului II în partidele oficiale, Viţelaru nu are drept de joc în partida echipei lui Ovidiu Marc, anunţată pe terenul celor de la Aerostar Bacău.

Vrea la prima echipă a Ceahlăului
De ieri, începând, fundaşul Andrei Viţelaru a primit acordul medicului Pompiliu Popescu de a reveni în programul de antrenament, la parametrii normali.

"Mi-aş dori foarte mult să revin în programul primei echipe a clubului nostru, însă din nefericire nu se poate pentru mine aşa ceva", întăreşte fundaşul. Viţelaru are jucate 30 de meciuri la nivelul primei ligi şi se poate lăuda cu un gol marcat, în ciuda postului său de apărător.

Refacerea sa din punct de vedere medical a durat o lună de zile. Acum, fundaşul pietrean spune că se simte bine, dar este conştient că problema îi poate recidiva în cazul în care va forţa, aiurea.

La momentul de faţă, Andrei Viţelaru trebuie să se supună deciziei staffului executiv de a se pregăti la echipa a II-a, ştiind că n-are altă cale de urmat.

"Doar mă antrenez. Mi s-au pus la dispoziţie antrenor, teren de pregătire şi restul condiţiilor, iar eu stau la dispoziţia clubului. Şefii au luat decizia şi tot ei ştiu cât va mai dura prezenţa mea la «satelit»", a conchis Andrei Viţelaru.


Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)
   

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-04-2009, 04:53 PM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 09-04-2009 04:53 PM de Sebi Raducu.)
Mesaj: #7
RE: Ştiri Ceahlăul Piatra-Neamţ
Mastacaneanu e sigur: "Nu retrogradam"

Ceahlaul a lasat o impresie in general buna in acest debut de campionat, chiar si in meciul cu Pandurii Tirgu Jiu, pierdut cu 1-2. Seful galben-negrilor a afirmat ca i-a placut felul in care Ceahlaul a evoluat cu Pandurii si ca isi doreste ca formatia lui Florin Marin sa repete de acum inainte acea prestatie, care sa fie incununata si de victorii.

"Important este ca am vazut cum Ceahlaul joaca fotbal. Chiar a jucat fotbal, chiar si-a dominat adversarul de la un capat la celalalt al partidei si nu i-a dat voie sa joace. Cred ca daca echipa continua pe aceeasi linie sperantele noastre de a ne indeplini obiectivul sint indreptatite", a mai spus Mastacaneanu.

Oficialul nu a vrut sa nominalizeze rivalele formatiei antrenate de Florin Marin in lupta pentru evitarea retrogradarii.


Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)
   

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-07-2009, 02:00 PM
Mesaj: #8
RE: Ştiri Ceahlăul Piatra-Neamţ
Va fi şi mai greu!

Prin experienţa sa, Ionuţ Bădescu este unul dintre jucătorii pe care se contează foarte mult în acest campionat. Pînă acum, mijlocaşul de 31 de ani confirmă aşteptările. Rezultatele Ceahlăului îl nemulţumesc şi pe experimentatul jucător, care consideră că va urma o perioadă şi mai dificilă pentru tînăra formaţie pietreană.

- Cum a fost această săptămînă de pregătire?
- A fost o săptămînă normală de antrenamente. A trebuit să ne încărcăm puţin pentru următoarea perioadă, care va fi şi mai grea decît aceasta de început. Noi ne-am pregătit bine, dar la meci se văd rezultatele.

- Prin ce va fi şi mai greu campionatul?
- O să se acumuleze oboseala, ar putea apărea accidentările, vor veni cartonaşele… O să fie nevoie de întreg lotul. Noi ne aşteptam la un început mai bun. Ne-a luat puţin din moral, dar sperăm să ne revenim. Am pierdut cu Steaua, Dinamo, dar mai dureros este acest eşec cu Pandurii. Am domi­nat jocul şi am pierdut me­ciul. Nici măcar un egal nu am putut face. Deocamdată, sîntem invincibili în deplasare, dar acasă ne descurcăm mai greu.

- Cît a contat ghinionul şi cît lipsa de experienţă în partida cu Pandurii?
- Amîndouă la fel de mult. Este şi presiunea rezultatului, mult mai mare acasă. Ştii că publicul vine să te susţină şi vrei să iei toate punctele. Am început tot timpul prost, am primit gol şi este foarte greu să revii.

- Nu ai reuşit să-l convingi pe Fabbron să te lase pe tine la penalty.
- Sîntem mai mulţi desemnaţi să executăm loviturile de la 11 metri. El a fost mai hotărît. Puteam să bat eu şi să ratez. Nu mai contează, asta a fost.


Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)
   

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-07-2009, 02:05 PM
Mesaj: #9
RE: Ştiri Ceahlăul Piatra-Neamţ
Ceahlaul aduce portar

Problemele de lot se plombeaza in timp la Ceahlaul, iar posturile care sint considerate neacoperite in prezent sint in vizorul conducerii tehnice si a celei administrative. Portarii nu au dat mereu satisfactie in acest start de campionat, iar necazurile aparute in compartimentul defensiv, cu accidentarea lui Floricel si retrogradarea lui Vitelaru la echipa a II-a, ii fac pe antrenori sa se gindeasca la solutii. In cantonbamentul care se va incheia astazi, Ceahlaul a testat si un portar.

Valentin Cosmin Lipitor a venit sa dea probe la Piatra Neamt si pare ca i-a convins pe Florin Marin si colaboratorii acestuia ca merita incredere. "Este un portar cu certe calitati, care are si experienta si sintem aproape de a il legitima. Sint sanse mari sa ramina la noi", a declarat Mihai Ionescu, antrenorul principal de la Ceahlaul Piatra Neamt.

Accidentat la genunghi, cu ruptura de ligamente, in trecutl nu foarte indepartat, portarul nu este pregatit in prezent pentru a juca inca din etapa urmatoare. "Cresterea concurentei pentru postul de titular este obiectivul nostru pentru ca toti sa dea ce au mai bun, iar echipa sa aiba in final de cistigat", a mai spus Mihai Ionescu.

Lipitor a mai jucat in cariera sa la Muresul Deva, Dinamo Bucuresti, Corvinul Hunedoara, Ghazal El Mahala (Egipt) si FC Bihor Oradea.


Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)
   

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
09-07-2009, 02:06 PM (Acest mesaj a fost modificat ultima dată: 09-07-2009 02:07 PM de Sebi Raducu.)
Mesaj: #10
RE: Ştiri Ceahlăul Piatra-Neamţ
Mihai Ionescu: "S-ar putea sa vizam si un fundas central"

Ceahlaul Piatra Neamt a ramas in numai trei fundasi centrali cu care abordeaza meciurile urmatoare in Liga I. Probleme ivite in acest compartiment ii forteaza pe tehnicieni sa caute solutii pentru ca pe viitor sa nu apara improvizatii. Dupa cum se stie, Floricel este accidentat si va lipsi o perioada, iar Vitelaru a fost trimis la echipa a II-a de Florin Marin pentru ca jucatorul nu si-a prelungit contractul cu Ceahlaul. Solutii actuale pentru Ceahlaul sint Forminte, Ichim si Ferariu.

"S-ar putea sa vizam si un fundas central", a precizat Mihai Ionescu, antrenorul principal al Ceahlaului. Acesta regreta retrogradarea lui Vitelaru si pentru ca astfel s-a rupt un cuplu de fundasi centrali puternici, cuplu pe care il alcatuia cu Forminte, si care au dus greul sezonului precedent.

"Viltelaru era un lider in teren si in vestiar si dadea tonul la rautate si agresivitate in timpul meciurilor. Acum insa a venit vremea celorlalti sa joace si sa arate ca merita sa fie la Ceahlaul", a mai spus Ionescu.

Vitelaru a jucat in acest sezon doar in primul meci pentru Ceahlaul, cu Steaua, atunci cind a bifat numai 38 de minute, parasind terenul accidentat.


Fişier(e) ataşate Thumbnail(uri)
   

http://www.romaniansoccer.ro/ - Cel mai bun site de statistică şi istorie a fotbalului românesc. Intraţi şi vă minunaţi Wink
Găseşte toate mesajele acestui utilizator
Citaţi acest mesaj într-un răspuns
Postează răspuns 


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect:
1 Musafir(i)

Reîntoarce-te SusReîntoarce-te la conţinut